Достапни линкови

Времето сончево и многу топло


Generic -- Sun, heat

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност и слаб ветер претежно од источен правец. Дневната температура ќе се движи од 31 до 38 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време со температурата до 37 степени. Од недела до вторник во попладневните часови ќе има појава на пороен дожд и грмежи, а дневните температури ќе опаднат за околу 5 степени.

XS
SM
MD
LG