Достапни линкови

Меркел: „Брегзит“ е пречка за европската интеграција


Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека длабоко жали за гласањето во Британија, велејќи оти тоа е пречка за процесорт на европската интеграција:

„Германија има посебен интерес и посебна одговорност во европското едениство“, рече Меркел.

XS
SM
MD
LG