Достапни линкови

Пожар кај спортскиот центар „Борис Трајковски“


Илустрација.

Пожар попладнево избувнал кај кејот на реката Вардар во близина на спортскиот центар „Борис Трајковски“, известуваат медиумите. Во извештаите се вели дека огнот зафатил голема површина на сува трева и дрвја, а во моментов службите работат на негово гасење. Се уште не се изнесени детали за причините за пожарот. Повеќе инфорамиции се најавени за подоцна во текот на денов.

XS
SM
MD
LG