Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21, а дневната од 30 до 38 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност и со слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе достигне до 19, а дневната до 36 степени.

XS
SM
MD
LG