Достапни линкови

Јункер: Грција на вистински пат за излез од кризата


Грција е на вистинскиот пат за излез од кризата и мора да ја реализира програмата за реформи за која постигна согласност со своите кредитори, изјави денеска претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер.

„Денес Грција е на вистинскиот пат, резултатите се охрабрувачки“, изјави Јункер на средбата со грчкиот премиер Алексис Ципрас во Атина.

На средбата се разговараше и за предизвиците од кризата со бегалците и мигрантите.

XS
SM
MD
LG