Достапни линкови

Сенатот на САД отфрли мерки против продажба на оружје


Американскиот Сенат ги отфрли мерките со цел забрана на оружје на луѓе кои се на листата осомничени за тероризам кои беа предложени по масовното убиство во Орланда, Флорида. Станува збор за четири мерки со кои се предвидува дополнителна контрола за оние купувачи кои се на листата на сомнителни. Напаѓачот кој на 12 јуни во геј клубот во Орландо уби 49 луѓе, изрази лојалност на милитантите на Исламската држава.

XS
SM
MD
LG