Достапни линкови

Продолжува собраниската расправа за импичмент на Иванов


Собранието на Македонија денеска напладне ќе ја продолжи расправата за Предлогот за покренување постапка за утврдување одговорност на претседателот Ѓорге Иванов, поднесен од пратениците од опозицијата, најави претседателот на Парламентот Трајко Вељановски по вчерашната дебата за импичментот. Во тек на собраниската дебата, што се одвиваше четврти ден, пратениците ги повторија ставовите во врска со одговорноста на претседателот Ѓорге Иванов за одлуката за аболиција која подоцна ја повлече.

XS
SM
MD
LG