Достапни линкови

Времето денеска: сончево и многу топло


Во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност и слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 14 до 20, а дневната од 32 до 39 степени. Во Скопје ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност и слаб југоисточен ветер. Температурата во интервал од 18 до 38 степени.

XS
SM
MD
LG