Достапни линкови

Шарената револуција бара правда


Граѓаните дојдоа по правда-порачуваат денеска демонстрантите од Шарената револуција. Повеќе илјади граѓани се собрани пред седиштето на СЈО, а се очекува протестите да продолжат до Влада па до Собрание. Во првите редови е и лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Демонстрантите излегоа на нов протест, бидејќи властите не ги исполнија нивните барања во дадениот рок.

XS
SM
MD
LG