Достапни линкови

Во Сирија убиени 23 борци на ИД


Дваесет и три борци на екстремистичката група Исламска држава во северниот дел на Сирија загинаа при напад од турска територија и во воздушни напади на меѓународната коалиција, јавува Ројтерс, повикувајќи се на турската телевизија „Хабертурк“.

Мета на операцијата биле 33 цели, а акцијата е изведена бидејќи постоело сомневање дека припадниците на ИД планираат напад врз Турција.

XS
SM
MD
LG