Достапни линкови

Украина елиминирана од Европското фудбалско првенство


Украинската репрезентација е првата екипа што е елиминирана од Европското фудбалско првентво во Франција откако селекциите на Германија и на Полска кои се во истата група со Украина играа нерешено, 0 спрема 0. Претходно, Северна Ирска ја победи Украина со 2 спрема 0. Украина е без бодови и треба да игра уште со Полска. Германија и Полска имаат четири бодови, додека Северна Ирска три.

XS
SM
MD
LG