Достапни линкови

Времето денеска: сончево и многу топло


Во Македонија ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 28 до 40 степени. Во Скопје ќе биде сончево, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе достигне до 39 степени.

XS
SM
MD
LG