Достапни линкови

Протест пред СЈО: Демонстрантите потсетуваат на нивните барања


Демонстрантите денеска повторно се собираат на протест пред Специјалното јаво обвинителство да потсетат на нивните барања кои се уште не се исполнети.

Во најавата за протестот на „Шарената револуцаијана социјалните мрежи наведуваат дека прогонот кон демонстрантите не запира и оти Уставниот суд се уште не се изјаснил за уставноста на СЈО.

Одлучни сме и посветени да ги премениме сите форми на протест и отпор се до исполнување на нашите барања. Денес протестот е посветен на сите хомофобични говори и говорот на омраза кон ЛГБТИ заедницата. Пртестираме за правда и слобода„, се вели во најавата.

XS
SM
MD
LG