Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала локална облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и со умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен и југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од девет до 14, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 24 до 32 степена. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност и со умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 13 до 30 степени.

XS
SM
MD
LG