Достапни линкови

Условена суспензија за Русија на Еуро 2016


УЕФА донесе одлука за условена суспензија на руската репрезентација, од Европското првенство во фудбал во Франција. Суспензијата ќе биде реализирана доколку на некој од стадионите каде што се играат натпреварите, руските навивачи повторно предизвикаат инцидент. Истовремено руската фудбалска федерација е казнета со парична казна од 150 илјади евра за инциднетите на навичите, за расистички скандирања и фрлање пиротехнички материјали.

XS
SM
MD
LG