Достапни линкови

Тројца убиени во напад врз полицаец во близина на Париз


Полицаец и неговата партнерка биле убиени од напад извршен од едно лице вооружено со нож во предградие на Париз, соопшти француската полиција. Напаѓачот бил убиен од полицијата. Во куќата полицијата пронашла и едно дете кое не било повредено. Идентитетот и мотивот за нападот не се соопштени, но новинските агенции напаѓачот го поврзуваат со милитантната органицазија Исламска држава.

XS
SM
MD
LG