Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно со повремен дожд


Во Македонија ќе биде променливо облачно, со повремен локален дожд, а попладне на места ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во северните и источните делови. Утринската температура ќе се движи од 11 до 16, а дневната од 20 до 28 степени. Во Скопје променливо облачно со повремен дожд, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Температурата од 14 до 26 степени.

XS
SM
MD
LG