Достапни линкови

Судири на границата меѓу Авганистан и Пакистан


Најмалку едно лице е убиено во судири во текот на ноќта меѓу пакистански и авганистански војници, на граничниот премин Кибер Пас.

Авганистанските власти денекса соопштија дека најмалку шпест војници се исто така повредени во инцидентот во планинскиот граничен регион меѓу двете земји.

Пакистанската армија соопшти дека еден од нејзините војници е повреден во борбите.

Инцидентот наводно избувнал во вчера вечер и продолжил неколку часа.

XS
SM
MD
LG