Достапни линкови

ВМРО ДПМНЕ-СДСМ нема мерки за образованието


Од ВМРО ДПМНЕ велат дека СДСМ потврдиле оти немаат конкретни мерки и проекти кои можат да ги понудат во насока на унапредување на образованието. До ова дојде откако претходно претседателот на комисијата за образование на СДСМ, Петар Атанасов изјави дека оценките од небулозното екстерно тестирање не смеат да се внесуваат во свидетелствата на учениците, и оти тие треба да бидат поништени.

Од ВМРО-ДПМНЕ исто така наведуваат дека Зоран Заев е единствениот аболициран политичар за криминал тежок 8 милиони евра, а СДСМ е единствената партија предводена од лидер кој е спасен од одговорноста за организиран криминал и корупција и затоа нивна цел е деструкција и блокирање на било каква реформа.

XS
SM
MD
LG