Достапни линкови

Во Бангладеш приведени 900 лица


Околу 900 лица се приведени во Бангладеш при операција против исламисти.

Акцијата започна по убиствата на околу 40 членови на религиозни малцинства, светски блогери, и универзитетски професори.

Владата соопшти дека нападите се извршени од локални исламистички организации кои се поврзани со некои од опозициските партии и сакаат да ја дестабилизираат државата.

XS
SM
MD
LG