Достапни линкови

Пробиен полицискиот кордон, демонстрантите пред влада


Архивска фотографија

Демонстрантите пробија еден од полициските кордони и стигнаа пред владата, каде што скандираат „Шутка не ти бега, Никола“. Големи полициски сили, придружувани со водени топови, поставија кордони на сите приоди кон владата и не им дозволуваа на демонстрантите од Шарената револуција да се приближат до објектот.

XS
SM
MD
LG