Достапни линкови

Закани за лидерот на Партијата на зелените во Германија


Чем Одземир

Лидерот на германската Партија на зелените, Чем Оздемир е под полициска заштита по смртните закани во пресрет на гласањето на Парламентот за признавање на масовното убиство на Ерменците од страна на отоманските Турци како геноцид. Партијата соопшти дека досега не се соочиле со толкав број на закани. Германскиот Бундестаг на 2 јуни речиси едногласно ја прифати резолуцијата на Партијата на зелените.

XS
SM
MD
LG