Достапни линкови

САД ќе бараат одржување на санкциите врз Русија


Американскиот потсекретар за тероризам и финансиско разузнавање Адам Ј. Зубин

САД праќат свој претставник во Париз и Берлин на 7 и 8 јуни кој ќе има цел да ги убеди европските сојузници од важоста за одржување на санкциите врз Русија. Потсекретарот за тероризам и финансиско разузнавање Адам Ј. Зубин со претставници на властите од министерството за надворешни работи, финансии и економија, како и со преставници на банките и на финансиските институции.

Тој освен за санкциите ќе раговара и за имплементацијата на иранскиот нуклеарен договор и напорите на САД во борбата против поддршката на Техеран за тероризмот и други активности.

XS
SM
MD
LG