Достапни линкови

Во Украина уапсено лице кое планирало напад во Франција


Украинските власти сооопштија дека бил уапсен француски дражавјанин на границата на земјата со Полска, кој носел оружје и експлозив и наводно планирал да изврши напад во Франција. Медиумите јавија дека се работи за 25 годишен маж, а според Ројтерс тој се уште е држен од украинските власти во очекување на можно барање за негова екстрадиција во Париз.

XS
SM
MD
LG