Достапни линкови

Сириската војска напредува во офанзивата


Сириската војска наводно преминала во покраината Рака откако напредуваше во офанзивата поддржана од Русија против милитантите на Исламската држава. Сириската организација за човекови права соопшти дека во руски воздушен напад била погодена територијата на милитантната група во источните делови на покраината Хама. Со тоа, според организацијата и се овозможило на сириската војска да стигне до покраината Рака.

XS
SM
MD
LG