Достапни линкови

Времето сончево со умерена облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во планинските подрачја со услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната од 23 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура до 11, а дневната до 28 степени.

XS
SM
MD
LG