Достапни линкови

СЈО работи на 7 истражни постапки, опфатени 60 лица


СЈО очекува претседателот Ѓорѓе Иванов да ги повлече и останатите одлуки за помилување. Обвинителката Ленче Ристоска изјави дека во СЈО се водат 7 истражни постапки во кои се опфатени 60 луѓе. На списокот на аболирани имало лица кои немало поведено никаква постапка.

Категории

XS
SM
MD
LG