Достапни линкови

Париз - конференција за Блискиот Исток


Франсоа Оланд ќе ја отвори конференцијата во Париз

Во Париз денеска се одржува конференција посветена на блиско источниот мировен процес.

На неа учествуваат преставници на Арапската лига и блиско – источниот мировен кватрет: ЕУ, ОН, САД и Русија.

Целта е да се покреванат преговори кои ќе доведат до формирање палестинскат држава.

XS
SM
MD
LG