Достапни линкови

Продолжува штрајкот на УПОЗ


Синдикатот на УПОЗ ќе ги продолжи протестите пред министерството за правда и денеска се додека не се исполнат барањата за покачување на платите на судската администрација.

Вчера УПОЗ не успеа да се сретне со министерот, туку со советници од неговиот кабинет но епилог нема.

Синдикатот од Судскиот Совет доби ветување дека притисоците врз судската администрација ќе прекинат, а нема да има ниту намалување на платите за штрајкувалите.

XS
SM
MD
LG