Достапни линкови

Протест пред СЈО: „Улиците се нашата последна институција“


Архивска фотографија.

Граѓани и денеска се собираат на протест пред канцелариите на Специјалнотот јавно обвинителство во знак на поддршка на оваа институција.

Во најавата на социјалните мрежи на граѓанскотот движење „Протестирам“ на социјалните мрежи се наведува дека ќе протестите ќе траат додека не се исполнат нивните барања.

„Се додека не си заминат мафијашите нема да престанеме, нема да се поколебаме. Тука сме за нашите притворени соборци, викаме пароли во нивно име. Тука сме за оние што се уплашени - ги бодриме да се охрабрат. Но најмногу од се - на улиците сме затоа што тоа е нашата последна институција, нашиот сојузник во борбата за слобода.

XS
SM
MD
LG