Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во северозападните делови со услови за локален краткотраен дожд и појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 24 до 30 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со услови за локален краткотраен дожд и појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 27 степени.

XS
SM
MD
LG