Достапни линкови

Убиен украински војник во нови гранатирања на сепаратистите


Еден украински војник е убиен и тројца се повредени во напади во изминативе 24 часа од страна на про-руските сепаратисти на истокот на земјата.

Жртвите настрадале при сепаратистичко гранатирање на неколку градови во регионот Доњецк, соопшти украинскиот воен портпарол Андриј Лисенко.

Украинските сили претрпеа значителни загуби во интензивирањето на борбите во изминатите неколку денови.

XS
SM
MD
LG