Достапни линкови

Заев: Кризата мора да заврши на фер избори


Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека политичката криза во државава мора што поскоро да заврши на слободни, фер и регуларни избори.

„Аблоцијата ќе мора да се повлече целосно, законите да важат за сите подеднакво. Државата мора да се насочи кон решавање на проблемите на граѓаните, изјави Заев.

Демократски промени во Македонија, посочи, ќе се случат на регуларани избори, а по промените доаѓа подобра и сигурна иднина за сите граѓани.

XS
SM
MD
LG