Достапни линкови

УНИЦЕФ ја зголемува помошта за децата мигранти


УНИЦЕФ соопшти дека ќе ја зголеми помошта за децата мигранти во Грција меѓу кои околу 2 илјади се без придружба. „Со оглeд што страхуваме од нов бран бегалци и мигранти кон Европа, решивме да ја зголемиме помошта за мигрантските деца во Грција каде што ги има околу 22 илјади“, соопшти УНИЦЕФ.

XS
SM
MD
LG