Достапни линкови

САД предупредуваат на терористички напади во Европа


Стејт департментот ги предупреди американските државјани на опасност од терористички напади во Европа во текот на летото. Притоа се наведува дека цел би можело да бидат Европското првенство во фудбал, туристичлките знаменитости, рестораните, трговските центри и јавниот превоз. Вашингтон посебно изразува грижа за Европското првенство во фудбал што од 10 јуни до 10 јули ќе се одржи во Франција. Домаќините очекуваат дека за тоа време Франција ќе ја посетат милион туристи.

XS
SM
MD
LG