Достапни линкови

Протест пред полициската станица „Пролет“


Неколку десетици луѓе се собрани пред полициската станица „Пролет“ во Скопје во знак на поддршка на лицето кое го вози „Пикапот“ од кој се пушта музика на секојдневните антивладини протести. Возачот и возилото се задржани од страна на сообраќајната полиција по вечерашните протести и без образложение се однесени во полициската станица.

XS
SM
MD
LG