Достапни линкови

Во Ирак најмалку седуммина убиени


Најмалку седум луѓе загинале во вчерашниот самоубиствен напад во еден ресторан во Муктадија, северозападно од Багдад, соопшти синоќа ирачката полиција. Одговорноста за нападот ја презедоа милитантите на Исламската држава који во 2014 година зазедоа големи делови на Ирак и на Сирија. Во нападот имало и дваесетина ранети.

XS
SM
MD
LG