Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Попладне ќе има услови за изолирана нестабилност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец кој попладне локално ќе се засилува. Температурата ќе се движи од 25 до 33 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 31 степен.

XS
SM
MD
LG