Достапни линкови

Топло време со температура до 33 степени


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и доста топло за овој период од годината, а ќе дува и слаб до умерен јужен ветер. Во попладневните часови ќе има извесно зголемување на облачноста и услови за краткотраен дожд и ретки грмежи во југозападните делови од земјава. Дневната температура ќе се движи од 26 до 33 степени.

Во Скопје, слично време, сончево и доста топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер,а дневната ќе достигне до 31 степен.

XS
SM
MD
LG