Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста во крајните западни делови ќе се зголеми и можни се услови за краткотрајна нестабилност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Дневната температура ќе се движи од 25 до 32 степени. Во Скопје сончевосо мала до умерена облачност и со слаб претежно северен ветер. Дневната температура ќе достигне до 30 степени. Најтопло ќе биде во недела и во понеделник кога на повеќе места температурата ќе надминува 30 степени.

XS
SM
MD
LG