Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 21 до 29 степени. Во Скопје сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе достигне до 27 степени.

XS
SM
MD
LG