Достапни линкови

Во Турција уапсени 12 осомничени припадници на ИД


Дванаесет лица, за кои постои сомневање дека се припадници на џихадистичката група Исламска држава се уапсени во операција на турската полиција во округот Бурса во северозападниот дел на Турција, објави весникот „Хуриет Дејли Њуз“. Покрај во Бурса, полицијата спровела и операција во округот Газиантеп во југоисточна Турција, при која бил извршен претрес на куќа за која посител сомнеж дека ја користат членови на ИД. При претресот на куќата, припадниците на антитерористичката единица на турската полиција не пронашле докази за противзаконски активности.

XS
SM
MD
LG