Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во североисточните планински делови во текот на денот ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието и во источните делови. Температурата ќе се движи од шест до 12, а дневната од 20 до 27 степени.

XS
SM
MD
LG