Достапни линкови

Русин и Португалец приведени во Рим за шпионажа


Русин и Португалец биле уапсени во Рим во текот на изминатиот викенд под сомневање дека шпионирале, јавуваат новинските агенции. Португалските медиуми наведуваат дека нивниот граѓанин кој работел во разузнавачката служба е под сомневање дека бил двоен агент кој и пренесувал доверливи информации за НАТО и ЕУ на Русија за паричен надомест. Руската амбасада во Рим одби да ги коментира наводите.

XS
SM
MD
LG