Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер претежно од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 17 до 24 степени. Во Скопје, слично време, сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер претежно од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 22 степена.

XS
SM
MD
LG