Достапни линкови

Најчевска и Пировска повикани на разговор во полиција


Директорката на хелсиншкиот комитет за човекови права Уранија Пировска и професорката Мирјана Најчевска се повикани на информативен разговор од страна на Министерството за внатрешни работи (МВР) за учество во протестите на „Шарената револуција“. Тие треба утре во полициската станица „Беко“ да одат на распит и да дадат изјави. Вчера на информативен разговор во полиција беше и прфесорот на Правниот факултет, Гордан Калајџиев, кој беше казнет со 50 евра за фрлање боја на државна институција.

XS
SM
MD
LG