Достапни линкови

Петмина загинати во експлозија во Авганистан


Петмина цивили загинале кога нивното возило било погодоено од бомба поставена на пат, во јужната авганистанска провинција Кандахар.

Портпаролот на гувернерот Самим Кполвак изјави дека четири други луѓе се повредени, во денешниот напад во областа Шах Вали Кот.

Ниту една група досега не ја презема одговорноста за нападот, во услови кога Талибанците минатиот месец ја започнаа пролетната офанзива против авганистанските владини сили поддржани од Западот.

XS
SM
MD
LG