Достапни линкови

Почна преместувањето на мигрантите од Идомени


Грчките власти денеска почнаа постепено да го евакуираат кампот во Идомени во близина на границата со Македонија. Најмалку 400 специјални полициски сили го блокираат приодот до подрачјето. Во кампот имало околу осум ипол илјади мигрантиНа новинарите им е забранет влез во Идомени.

Категории

XS
SM
MD
LG