Достапни линкови

Гарет негира дека е можен наследник на Орав


Британскиот амбасадор во Македонија Чарлс Гарет негира дека е еден од можните наследници на евроамбасадорот Аиво Орав кој наскоро треба да земине од земјава.

„Многу голема чест ми е што ме прашувате дали сум наследник на Орав, но не сум“, изјави амбасадорот Гарет одговарајќи на новинарски прашања.

XS
SM
MD
LG