Достапни линкови

Боја за(ради) Правда


Демонстрантите од Шарената револуција вечерва повторно го гаѓаа со боја Министерството за правда во центарот на Скопје. Тие носеа голем транспарент „Нема да ви помине“ и скандираа “Нема правда, нема мир“. Повеќе од илјада луѓе излегоа на денешниот протест.

Категории

XS
SM
MD
LG